Etnograficzna mapa Skarpy – premiera
12 października w Skarpie odbędzie się finał projektu „Etnograficzna mapa gm. Sępólno Krajeńskie” z premierą mapy Skarpy.
12 października w Skarpie odbędzie się finał projektu „Etnograficzna mapa gm. Sępólno Krajeńskie” z premierą mapy Skarpy.
11 października w Komierowie odbędzie się finał projektu „Etnograficzna mapa gm. Sępólno Krajeńskie” z premierą mapy Komierowa.
Zapraszamy na spotkanie poświęcone doświadczeniom tadżyckich kobiet związanym z okresem wojny domowej. Podczas spotkania wysłuchamy krótkiego wykładu dr. hab. Anny Cieślewskiej, obejrzymy wystawę z komentarzem kuratorskim Lolisanam Ulugovej oraz obejrzymy cztery krótkie filmy dokumentalne poświęcone codzienności kobiet w Tadżykistanie.
We wtorek 24 września o godzinie 18:00 zapraszamy do Pracowni Duży Pokój na spotkanie o tym, jak zmieniały się nasze gusta, wybory i praktyki żywieniowe, od początku transformacji do dzisiaj.
WARSZAWA: Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe z Warszawy do udziału w warsztatach przybliżających wybrane regiony świata z perspektywy antropologicznej – Afrykę, Amerykę Łacińską, Azję, Europę i Oceanię.
WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE: Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe z woj. mazowieckiego (z wyłączeniem Warszawy) do udziału w warsztatach przybliżających wybrane regiony świata z perspektywy antropologicznej. Zajęcia są bezpłatne.
Zapraszamy na spotkanie i wystawę prezentujące inicjatywę „Letters for Palestinian Childhoods” – zbiór listów, wierszy i prac plastycznych stworzonych z myślą o dzieciach palestyńskich przez badaczy i badaczki dzieciństwa oraz artystów z różnych stron świata. Wystawę będzie można obejrzeć od 6 do 8 września.
Serdecznie zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe i inne instytucje pracujące z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do zgłoszeń na bezpłatne zajęcia etnograficzne dla dzieci.
Ponad 60 zrealizowanych warsztatów w 19 stołecznych placówkach edukacyjnych i instytucjach kultury dla ponad 1500 uczestników i uczestniczek! Kolejna warszawska edycja projektu „Edukuj z antropologią!” już …
Prezentujemy scenariusz zajęć edukacyjnych skierowany do młodzieży uczęszczającej do klas 4-8 w szkołach podstawowych. Scenariusz został przygotowany w ramach projektu „Edukuj z antropologią!”. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.
Zapraszamy do nadsyłania filmów etnograficznych. Nabór jest otwarty do 8 września br.
Już niedługo będziemy w Lubiążu na Slot Art Festival – 11 lipca poprowadzimy spotkanie z Maxem Cegielskim, badaczem relacji międzykulturowych (jak sam się określa), dziennikarzem, …
W ramach projektu „Porozmawiajmy o kulturze i historii Romów” zostały przygotowane trzy scenariusze zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą do zapoznania się z materiałami warsztatowymi.
Wraz z końcem roku szkolnego zakończyliśmy realizację warszawskiej edycji Podróży z antropologią. Dziękujemy za zaproszenia i aktywne uczestnictwo!