Mówcie nam po imieniu. Komunikacja z dziećmi i o dzieciach
Zapraszamy na premierę dwóch publikacji o komunikacji między dorosłymi i dziećmi:
„Najlepiej zapytać”
oraz
„Mów mi po imieniu. Dzieci o języku uznania. Propozycja warsztatu”.
Publikacje te są efektem wspólnych prac osób działających w organizacjach społecznych, naukowczyń i pedagogów oraz młodych ludzi, którzy udzielili autor(k)om wielu cennych wskazówek odnośnie do języka.
„Najlepiej zapytać”: Jak się komunikować z młodymi osobami? Jak o nich rozmawiać? – publikacja dr hab. Justyny Deszcz-Tryhubczak i dr hab. Ewy Maciejewskiej-Mroczek o jakości języka dorosłych w odniesieniu do dzieci i młodzieży oraz o mechanizmach dyskryminacji, którym można przeciwdziałać poprzez odpowiednią komunikację.
„Mów mi po imieniu. Dzieci o języku uznania. Propozycja warsztatu” autorstwa Agnieszki Gabriel i Mateusza Grenia-Cyganka. To scenariusz warsztatu, który każdy może samodzielnie poprowadzić, aby dowiedzieć się, co młodzi ludzie słyszą od dorosłych i jakie emocje to w nich wywołuje.
Ogłoszenie publikacji i dyskusja odbędą się podczas konferencji „Mapowanie childhoodstudies w Polsce” organizowanej przez Sekcję Socjologii Dzieci i Dzieciństwa Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.
Data: 15 grudnia godz. 17:00 (konferencja: 10:00-18:00)
Miejsce: Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, Warszawa
Projekt został zrealizowany przez Fundację Margines, we współpracy z Forum Darczyńców, dzięki wsparciu Fundacji BNP Paribas
Informacje o dostępności:
Staramy się, żeby nasze wydarzenia były dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób. Lokal, w którym odbywa się spotkanie znajduje się na parterze, z wejściem od ulicy, jednak konieczne jest pokonanie 3 stopni podczas wchodzenia. Możliwe jest przyjście z psem przewodnikiem. Jeśli macie jakiekolwiek potrzeby lub pytania związane z udziałem w wydarzeniu, prosimy o maila na adres pracownia@etnograficzna.pl lub telefon 602727185, postaramy się znaleźć rozwiązanie.
Spotkanie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki nr projektu SONP/SN/550982/2022. Zadanie współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.