Pracownia Duży Pokój
Mamy przyjemność współtworzyć Pracownię Duży Pokój.
Duży Pokój to miejsce dla wszystkich, którzy mają pomysły i szukają przestrzeni do ich realizacji.
Pracownia powstała w 120 metrowym lokalu przekazanym przez dzielnicę Warszawa-Śródmieście w ramach konkursu Lokal na kulturę, ma 4 pokoje w tym jeden duży.
Duży Pokój to miejsce na szeroko pojętą kulturę – przestrzeń, w której mogą prowadzić i rozwijać swoją działalność organizacje, teatry, artyści, filmowcy, animatorzy, performerzy i inne osoby oraz grupy nieformalne, amatorzy, młodzi twórcy i profesjonaliści. To miejsce otwarte i dostępne dla wszystkich. Jego zadaniem jest uzupełnienie i urozmaicenie działalności miejskich domów kultury.
Tworzymy Duży Pokój wraz z trzema innymi organizacjami: , oraz . Tu znajdują się nasze biura.
Pracownia Duży Pokój to niezależne centrum kultury w Warszawie tworzone od 2010 przez porozumienie czterech stowarzyszeń: Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego, Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień, Inicjatywę Wolna Białoruś, Stowarzyszenie 61. W nowym lokalu podjęliśmy współpracę z dwoma nowymi organizacjami: Fundacją Picture Doc i redakcją magazynu „W Punkt”.
Wspólnie realizujemy projekty m.in. z takich dziedzin jak:
– sztuki plastyczne, teatr, film, muzyka, taniec
– animacja społeczno-kulturalna, edukacja, sport i ekologia,
– dziedzictwo kulturowe, sztuka ludowa, etnologia, antropologia,
– promocja kształcenia przez całe życie,
– budowa społeczeństwa obywatelskiego,
– działanie na rzecz demokracji,
– prawa człowieka.
Pracownia Duży Pokój
ul. Warecka 4/6, wejście od ul. Kubusia Puchatka
00-040 Warszawa
Aktualności o wszystkich wydarzeniach w Dużym Pokoju:
www.duzypokoj.org
www.facebook.com/pracowniaduzypokoj
Informacje jak zorganizować w Dużym Pokoju spotkanie, wydarzenie, pokaz film, wystawę lub zarezerwować Salę na próbę znajdują się tutaj.
Pracownia Duży Pokój została nagrodzona w konkursie na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2011 roku S3KTOR w kategorii KULTURA.
Pokaż Pracownia Duży Pokój na większej mapie
Lokal przy ul. Wareckiej 4/6 jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.
Aktualności:
Zrozumieć miejskość. Czym jest antropologia miasta?
W środę 18 grudnia zapraszamy do Dużego Pokoju na debatę o tym, czym jest antropologia miasta i jaka jest jej rola we współczesnym świecie.więcej »
„Zaśnięcie Anisy. Opowieść o polskich starowierach” - spotkanie wokół książki
Zapraszamy 16 grudnia do Pracowni Duży Pokój na spotkanie wokół książki Katarzyny Roman-Rawskiej „Zaśnięcie Anisy. Opowieść o polskich starowierach”. O książce porozmawiamy z autorką oraz z badaczką mniejszości w Polsce, dr Katarzyną Waszczyńską.więcej »
Premiera mapy Wielokulturowego Mazowsza
W sobotę 30 listopada koniecznie zarezerwujcie sobie popołudnie! Bo to właśnie dzień po Andrzejkach odbędzie się długo oczekiwana premiera MAPY WIELOKULTUROWEGO MAZOWSZA. Zapraszamy o godzinie 16:00 do Dużego Pokoju. Każdy chętny będzie mógł otrzymać mapę, nie zabraknie także podróżniczych opowieści i ciekawostek.więcej »
,,Ja, Głuchy”. Spotkanie dyskusyjne wokół tożsamości osób G/głuchych
Jak bardzo zróżnicowane warianty tożsamości można spotkać wśród Głuchych? Zapraszamy do Pracowni Duży Pokój na spotkanie na ten temat w środę 4 grudnia o godzinie 18:30.więcej »
Z czego wyrasta miejskie rolnictwo? O tym, co, kto i jak uprawia w mieście
W piątek 29 listopada o godzinie 17:30 zapraszamy na spotkanie o tym, czym jest miejskie rolnictwo i o jego oddolnym wymiarze. Możliwe jest dołączenie przez platformę Zoom.więcej »
Debata „Rola mediów w dezinformacji skierowanej przeciwko Romom i Romkom w Polsce”
W środę 27 września o godzinie 18 zapraszamy do Pracowni Duży Pokój, gdzie odbędzie się współorganizowana wraz z Fundacją Dom na Pograniczu debata roli mediów w dezinformacji wobec przedstawicieli i przedstawicielek społeczności romskiej w Polsce.więcej »
„Ani życie, ani wojna” – głosy kobiet z Tadżykistanu
Zapraszamy na spotkanie poświęcone doświadczeniom tadżyckich kobiet związanym z okresem wojny domowej. Podczas spotkania wysłuchamy krótkiego wykładu dr. hab. Anny Cieślewskiej, obejrzymy wystawę z komentarzem kuratorskim Lolisanam Ulugovej oraz obejrzymy cztery krótkie filmy dokumentalne poświęcone codzienności kobiet w Tadżykistanie.więcej »
Transformacja smaku. Jak zmieniło się jedzenie w Polsce od 1989 roku?
We wtorek 24 września o godzinie 18:00 zapraszamy do Pracowni Duży Pokój na spotkanie o tym, jak zmieniały się nasze gusta, wybory i praktyki żywieniowe, od początku transformacji do dzisiaj.więcej »
“Letters for Palestinian Childhoods” - spotkanie i wystawa
Zapraszamy na spotkanie i wystawę prezentujące inicjatywę „Letters for Palestinian Childhoods” - zbiór listów, wierszy i prac plastycznych stworzonych z myślą o dzieciach palestyńskich przez badaczy i badaczki dzieciństwa oraz artystów z różnych stron świata. Wystawę będzie można obejrzeć od 6 do 8 września.więcej »
Wykład "Unburied Ancestors: Ethnography of Shame and the Anthropological Imagination from the Margins"
Zapraszamy na wykład gruzińskiej antropolożki, Tamty Khalvashi, na temat pamięci o prześladowaniach mniejszości muzułmańskiej w Gruzji.więcej »