Pracownia Duży Pokój
Mamy przyjemność współtworzyć Pracownię Duży Pokój.
Duży Pokój to miejsce dla wszystkich, którzy mają pomysły i szukają przestrzeni do ich realizacji.
Pracownia powstała w 120 metrowym lokalu przekazanym przez dzielnicę Warszawa-Śródmieście w ramach konkursu Lokal na kulturę, ma 4 pokoje w tym jeden duży.
Duży Pokój to miejsce na szeroko pojętą kulturę – przestrzeń, w której mogą prowadzić i rozwijać swoją działalność organizacje, teatry, artyści, filmowcy, animatorzy, performerzy i inne osoby oraz grupy nieformalne, amatorzy, młodzi twórcy i profesjonaliści. To miejsce otwarte i dostępne dla wszystkich. Jego zadaniem jest uzupełnienie i urozmaicenie działalności miejskich domów kultury.
Tworzymy Duży Pokój wraz z trzema innymi organizacjami: , oraz . Tu znajdują się nasze biura.
Pracownia Duży Pokój to niezależne centrum kultury w Warszawie tworzone od 2010 przez porozumienie czterech stowarzyszeń: Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego, Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień, Inicjatywę Wolna Białoruś, Stowarzyszenie 61. W nowym lokalu podjęliśmy współpracę z dwoma nowymi organizacjami: Fundacją Picture Doc i redakcją magazynu „W Punkt”.
Wspólnie realizujemy projekty m.in. z takich dziedzin jak:
– sztuki plastyczne, teatr, film, muzyka, taniec
– animacja społeczno-kulturalna, edukacja, sport i ekologia,
– dziedzictwo kulturowe, sztuka ludowa, etnologia, antropologia,
– promocja kształcenia przez całe życie,
– budowa społeczeństwa obywatelskiego,
– działanie na rzecz demokracji,
– prawa człowieka.
Pracownia Duży Pokój
ul. Warecka 4/6, wejście od ul. Kubusia Puchatka
00-040 Warszawa
Aktualności o wszystkich wydarzeniach w Dużym Pokoju:
www.duzypokoj.org
www.facebook.com/pracowniaduzypokoj
Informacje jak zorganizować w Dużym Pokoju spotkanie, wydarzenie, pokaz film, wystawę lub zarezerwować Salę na próbę znajdują się tutaj.
Pracownia Duży Pokój została nagrodzona w konkursie na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2011 roku S3KTOR w kategorii KULTURA.
Pokaż Pracownia Duży Pokój na większej mapie
Lokal przy ul. Wareckiej 4/6 jest wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.
Aktualności:
“Letters for Palestinian Childhoods” - spotkanie i wystawa
Zapraszamy na spotkanie i wystawę prezentujące inicjatywę „Letters for Palestinian Childhoods” - zbiór listów, wierszy i prac plastycznych stworzonych z myślą o dzieciach palestyńskich przez badaczy i badaczki dzieciństwa oraz artystów z różnych stron świata. Wystawę będzie można obejrzeć od 6 do 8 września.więcej »
Wykład "Unburied Ancestors: Ethnography of Shame and the Anthropological Imagination from the Margins"
Zapraszamy na wykład gruzińskiej antropolożki, Tamty Khalvashi, na temat pamięci o prześladowaniach mniejszości muzułmańskiej w Gruzji.więcej »
Misje chrześcijańskie i badania etnograficzne. Związki, antagonizmy, hierarchie
Zapraszamy na spotkanie na temat skomplikowanych relacji pomiędzy badaniami etnograficznymi a misjami chrześcijańskimi. Odbędzie się ono 12 czerwca o godzinie 18:00 w Dużym Pokoju.więcej »
Dzieci tworzą miasto: formy dziecięcej partycypacji
Zapraszamy na spotkanie na temat dzieci w mieście i różnych form dziecięcej partycypacji. Odbędzie się ono w Pracowni Duży Pokój, w poniedziałek 3 czerwca o 16:30.więcej »
Pogranicza metodologiczne. Badania społeczne inspirowane sztuką, designem, architekturą i literaturą
Zapraszamy do udziału w warsztatach dotyczących nietypowych metod badawczych!więcej »
UKRAINE: LIVED EXPERIENCES OF PAST AND PRESENT - presentation of the 67th vol. of Polish Ethnography
We are happy to announce the public presentation of the 67th volume of Polish Ethnography (2023) UKRAINE: LIVED EXPERIENCES OF PAST AND PRESENT, guest edited by Julia Buyskykh and Tetyana Kalenychenko.więcej »
„Koloniści z Rio Claro” - spotkanie wokół książki Karoliny Bielenin-Lenczowskiej
Zapraszamy na spotkanie o potomkach polskich osadników w Brazylii, na kanwie książki Karoliny Bielenin-Lenczowskiej pt. „Koloniści z Rio Claro. Społeczno-językowe światy polskich osadników w południowej Brazylii”.więcej »
Koncert duetu - Wojciech Lubertowicz i Mateusz Szemraj (24.04, g. 19:00)
Zapraszamy na koncert duetu Mateusza Szemraja i Wojciecha Lubertowicza. Muzycy, wykorzystując brzmienie orientalnych instrumentów, przeniosą nas w muzyczną podróż na Bliski Wschód. Występowi będzie towarzyszył zapach parzonej kawy, aromatycznej herbaty oraz drobny poczęstunek.więcej »
Współczesne wyzwania w edukacji: Perspektywa psychologiczna na problemy edukacyjne i zdrowie psychiczne uczniów romskich
Serdecznie zapraszamy na spotkanie na temat edukacji dzieci i młodzieży romskiej z Sonią Styrkacz, psycholożką, psychoterapeutką i badaczką.więcej »
Przeczytane? Podaj dalej!
Rozpoczynamy zbiórkę książek! Przekazane nam egzemplarze zostaną wystawione na naszym kiermaszu w maju.więcej »