Podróże z antropologią – zaproszenie na warsztaty dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z woj. mazowieckiego
Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe z woj. mazowieckiego (z wyłączeniem Warszawy) do udziału w warsztatach przybliżających wybrane regiony świata z perspektywy antropologicznej – Afrykę, Amerykę Łacińską, Azję, Europę i Oceanię. Celem zajęć jest także zwiększenie wiedzy dotyczącej współczesnych procesów turystycznych, jak również przybliżenie, czym jest antropologia i jak wygląda prowadzenie etnograficznych badań terenowych.
Warsztaty odbywają się w ramach 6 ścieżek tematycznych (do wyboru):
1. Wakacje w raju. Antropologiczne spojrzenie na współczesne podróżowanie
2. Oblicza współczesnej Afryki
3. Po drugiej stronie świata. Spotkanie z Oceanią
4. Podróż jako droga do poznania siebie. Nowe spojrzenie na europejskie dziedzictwo
5. Pachamama, Amazonia i rumba, czyli podróż do Ameryki Łacińskiej
6. Nieznani sąsiedzi. Od Europy po Azję
Szczegółowe opisy zajęć znajdą Państwo na załączonej ulotce:
Zajęcia trwają 2 godziny lekcyjne i realizowane są w szkołach ponadpodstawowych z terenu woj. mazowieckiego (z wyłączeniem Warszawy). Szkoły z Warszawy zapraszamy do zgłoszeń w ramach warszawskiej edycji projektu – szczegółu tutaj.
Spotkania realizujemy do 15 grudnia 2024 r.
Zajęcia są bezpłatne.
Zgłoszenia na warsztaty
Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem umieszczonego poniżej formularza. Liczba zajęć jest ograniczona – pozostały 2 wolne warsztaty (stan na 23.10.24). O uczestnictwie w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres: j.koscianska@etnograficzna.pl
Projekt Podróże z antropologią
Warsztaty towarzyszą projektowi Podróże z antropologią. Projekt ten powstał z chęci podzielenia się doświadczeniami wyniesionymi z badań etnograficznych. Wierzymy, że mogą być ciekawym źródłem wiedzy o współczesnym świecie. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: podroze.etnograficzna.pl
Projekt pn. Podróże z antropologią – program edukacyjny dla dzieci i młodzieży realizuje Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.