Rozdajemy etnograficzne mapy Skarpy i Komierowa!
Jaki budynek, wedle legend, zatopiono w skarpiańskim jeziorku? Dokąd miałyby prowadzić tajemnicze podziemne korytarze w okolicach pałacu w Komierowie? Dlaczego przejście dla pieszych w Skarpie powstało w wyniku… żartu? Gdzie w Skarpie stała „lodowa karuzela”? Którędy dojdzie się z Komierowa do Ameryki? – poznajcie odpowiedzi na te pytania… i na wiele innych dzięki etnograficznym mapom Skarpy i Komierowa!
Co wyróżnia „mapę etnograficzną”? Tworzenie jej we współpracy z mieszkańcami i oddanie ich wiedzy o swojej małej ojczyźnie, pokazanie, co jest tam dla nich najistotniejsze.
Papierowe wersje powstałych w ramach projektu „Etnograficzna mapa gm. Sępólno Krajeńskie” map Komierowa i Skarpy są już dostępne. Można je dostać w Komierowie i Skarpie (w świetlicach wiejskich), w Sępólnie Krajeńskim (w Centrum Kultury i Sztuki, Bibliotece Publicznej oraz Punkcie Informacji Turystycznej), a także w Warszawie oraz pocztą (zamówienia można składać przez formularz na stronie etnograficzna.pl/rozdajemy-publikacje). Na stronie projektu (mapa.etnograficzna.pl) dostępne są wersje cyfrowe do pobrania i samodzielnego wydrukowania.
Weźcie mapy do rąk i wybierzcie się na prawdziwy lub wirtualny spacer, by poznać opowieści o historii i dzisiejszym życiu wsi i rozwiązać przygotowane przez nas zagadki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024.