Zapisy na warsztaty etnograficzne „Folklor dziecięcy − zabawy naszych babć i dziadków”
„Ślepa babka”, „Złota kula”, „Wilk i gąski” − znacie te zabawy? Podczas spotkania dowiemy się, jak dawniej dzieci mieszkające na wsi spędzały czas wolny i jakie miały obowiązki w gospodarstwie. Na zajęciach wypróbujemy kilka zabaw ludowych oraz poznamy dawne zabawki. Zaśpiewamy, odgadniemy zagadki i wymyślimy, do czego w zabawie mogły służyć patyczki i kamyki. Zrobimy również własną zabawkę. Jednym słowem, damy się ponieść dziecięcej wyobraźni!
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/ opiekunami!
Warsztaty odbędą się w sobotę 4 lipca w Pracowni Duży Pokój (ul. Warecka 4/6, wejście od ul. Kubusia Puchatka).
Będziemy działali w małych grupach (maksymalnie 5 dzieci), z zachowaniem specjalnych środków ostrożności.
Organizujemy 2 grupy w godzinach:
11:00
13:00
Czas trwania: 60-75 minut
Zapraszamy do zapisów za pomocą poniższego formularza, po zapoznaniu się z zasadami uczestniczenia w warsztatach. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pracownia@etnograficzna.pl.
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane do udziału otrzymają potwierdzenie drogą mailową.
Organizator zastrzega możliwość odwołania warsztatów.
Zasady udziału w warsztatach Pracowni Etnograficznej lato 2020- W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 5 dzieci z rodzicami/ opiekunami. Jedno dziecko może przyjść tylko z jednym rodzicem lub opiekunem, jeden opiekun może przyjść z maksymalnie dwojgiem dzieci. Podczas uczestnictwa w spotkaniach osoba dorosła odpowiada prawnie za dziecko/ dzieci.
- Zapraszamy osoby zdrowe, niemające objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, które w okresie ostatnich 14 dni przed spotkaniem: nie miały świadomego kontaktu lub nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych ani nie miały świadomego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem.
- Wszystkie osoby dorosłe znajdujące się na sali zobowiązane są do zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczek, przyłbic lub innych środków ochrony.
- Przed wejściem do sali będziemy sprawdzać wszystkim uczestnikom temperaturę termometrem bezdotykowym. Osoby z temperaturą powyżej 37,5 C nie mogą wziąć udziału w warsztatach.
- Przed wejściem do sali konieczna jest dezynfekcja rąk, środki zostaną zapewnione przez organizatora.
- Organizator zapewnia oddalone od siebie stanowiska warsztatowe oraz materiały warsztatowe przygotowane osobno dla każdego uczestnika. Nie zapewnia natomiast napojów oraz naczyń – należy je przynieść ze sobą.
- Organizator dokłada wszelkich starań w celu minimalizacji ryzyka zakażenia, jednak należy mieć świadomość, iż nie da się go w pełni wyeliminować.
- Szczegółowa lista uczestników wraz z danymi kontaktowymi będzie przechowywana przez Organizatora przez min. 14 dni po warsztatach, w celu ewentualnej informacji w przypadku wystąpienia zakażenia.
- Za wszelkie zniszczenia powstałe z winy uczestników odpowiedzialność finansową ponoszą uczestnicy (opiekunowie prawni dzieci).
- Na wszystkie spotkania rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza internetowego. Nie jest możliwe dołączenie do spotkania bez wcześniejszego zapisu.
- Każdy dorosły uczestnik spotkania ma obowiązek wpisania siebie oraz dzieci będących pod jego opieką na listę obecności.
- Zgoda na powyższe zasady jest warunkiem uczestnictwa w spotkaniach.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.