Koncert duetu – Wojciech Lubertowicz i Mateusz Szemraj (24.04, g. 19:00)
Zapraszamy na koncert duetu Wojciecha Lubertowicza i Mateusza Szemraja. Muzycy, wykorzystując brzmienie orientalnych instrumentów, przeniosą nas w muzyczną podróż na Bliski Wschód. Występowi będzie towarzyszył zapach parzonej kawy, aromatycznej herbaty oraz drobny poczęstunek.
Muzyczna współpraca Wojciech Lubertowicza i Mateusza Szemraja rozpoczęła się kilkanaście lat temu. W tym czasie zagrali wspólnie setki koncertów z zespołami i artystami takimi jak m.in.: Mosaik, Hanimal, Phillip Bracken, czy Karolina Skrzyńska, mają też na koncie kilkanaście wspólnych nagrań. Jako duet jednak ich koncert będzie wydarzeniem wyjątkowym. W płynącej swobodnie muzycznej improwizacji usłyszeć można będzie brzmienia orientalnych instrumentów takich jak: lutnia oud, rubab, bębny obręczowe, czy duduk. Punktem wyjścia do improwizacji będą tradycyjne utwory z Bliskiego Wschodu, nie zabraknie też autorskich kompozycji.
Nie pobieramy opłat za wejście na koncert, ale bardzo liczymy na Wasze datki do puszki lub na konto. W ten sposób wesprzecie działania Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna!
Kiedy i gdzie?
24 kwietnia, godz. 19:00
Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka)
O artystach:
Wojciech Lubertowicz – reżyser dźwięku i multiinstrumentalista. Absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Specjalizuje się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych (bębny obręczowe, darbuka, tombak, cajon) oraz dętych (duduk, ney). Działa na pograniczu stylów i gatunków muzycznych, współpracując zarówno z artystami związanymi z muzyką dawną (Il Giardino D’Amore, Sabionetta, Alta), folkową (m.in. Maria Pomianowska, Mosaic, Karolina Skrzyńska, Angela Gaber), tradycyjną (Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta, Monodia Polska), czy jazzową i alternatywną (Zawartko/Piasecki, Phillip Bracken). Ma na swoim koncie ponad 30 nagrań płytowych i koncerty na czterech kontynentach. Obecnie w ramach studiów doktoranckich powadzi badania nad współczesną techniką gry na bębnach obręczowych w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
Mateusz Szemraj – lutnista, gitarzysta, cymbalista. Współpracuje z wieloma artystami i współtworzy wiele zespołów z nurtu muzyki tradycyjnej, folkowej, orientalnej, żydowskiej, a także etno-jazzowej czy improwizowanej, a są to m.in. Lomi Lomi, Mosaik, Wielbłądy, Adeb Chamoun Group, Milo Ensemble, Karolina Cicha i Spółka, Phillip Bracken, Dariush Rasouli, Hamdan, Karolina Skrzyńska, Katarzyna Jackowska-Enemuo, Rasm Al Mashan czy Mateusz Pospieszalski. Wykonuje również muzykę teatralną m.in. w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Polskim, Teatrze Ateneum oraz Collegium Nobilium.
—-
Informacje o dostępności:
Staramy się, żeby nasze wydarzenia były dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób. Lokal, w którym odbywa się spotkanie znajduje się na parterze, z wejściem od ulicy, jednak konieczne jest pokonanie 3 stopni podczas wchodzenia. Jeśli macie jakiekolwiek potrzeby lub pytania związane z udziałem w wydarzeniu, prosimy o maila na adres pracownia@etnograficzna.pl lub telefon 602727185, postaramy się znaleźć rozwiązanie.
—-
Nie jest Wam tego dnia po drodze, ale chcielibyście pomóc nam działań w 2024 roku? Możecie wesprzeć nas także na odległość: https://etnograficzna.pl/wplata
O naszych działaniach z ubiegłego roku, ale też o planach na ten (czyli o tym, na co zbieramy środki), opowiedzieliśmy tutaj: https://etnograficzna.pl/mapa