Etnografia dla najmłodszych w Dużym Pokoju
Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty etnograficzno-plastyczne z kultury polskiej i chińskiej w ramach projektu Etnografia dla najmłodszych.
Pierwsze warsztaty już niedługo – 16 kwietnia.
Kultura polska:
Cykl warsztatów z kultury polskiej rozpoczną warsztaty z gliny, podczas których uczestnicy poznają historię i tajniki tego materiału. Dzieci najpierw nauczą się lepić, a następnie, podczas kolejnego spotkania, poznają metody wykańczania wypalonych naczyń. Podczas kolejnych warsztatów będą używać różnorodnych metod plastycznych i dalej będą zapoznawały się z kulturą materialną wybranych regionów Polski. Poznają m.in. sposoby tworzenia wycinanek i robienia lalek z filcu.
Prowadzenie: Karolina Prus-Nałęcz i Ewa Grabowiecka
Terminy zajęć: 16.04, 7.05, 18.06 i 2.07.
godz. 12.30 – 13.30 – grupa młodsza (4-5 lat)
godz. 13.35 – 14.35 – grupa starsza (6-7 lat)
Kultura chińska:
Podczas tych warsztatów dzieci poznają tajniki chińskiej kaligrafii. Będą uczyć się posługiwania tradycyjnym chińskim bambusowym pędzlem zakończonym końskim włosiem i pisać tuszem. Zajęcia rozpoczynać będzie przygotowanie warsztatu pracy, pojemnika na tusz, tuszu, wymoczenie pędzli, przygotowanie papieru; a kończyć będzie posprzątanie po sobie, umycie pędzli, wytarcie stołów itp. Na kolejnych zajęciach w ramach cyklu dzieci będą uczyć się pisania podstawowych chińskich znaków począwszy od najprostszych po nieco bardziej skomplikowane, prowadząca będzie dostosowywać poziom trudności do możliwości konkretnego uczestnika zajęć, tak, aby nikt nie czuł zbytniego trudu, lecz by cieszył się rozwijaniem swojego warsztatu w odpowiednim dla siebie tempie.
Prowadzenie: Agnieszka Putkiewicz
Terminy zajęć: 16.04, 7.05, 18.06 i 2.07.
godz. 15.00 – 16.00 – grupa młodsza (4-5 lat)
godz. 16.05 – 17.05 – grupa starsza (6-7 lat)
Zajęcia będą odbywać się we współprowadzonej przez nas Pracowni Duży Pokój.
Na oba cykle zajęć obowiązują zapisy mailowe: przedszkolakinakoszykowej@gmail.com.
Zajęcia są bezpłatne, a ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń, pierwszeństwo mają dzieci z dzielnicy Śródmieście.
Projekt Etnografia dla najmłodszych jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.