Etnografia dla najmłodszych – Sztuka Indii
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na warsztaty
etnograficzno-plastyczne w ramach kolejnej edycji projektu Etnografia dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka).
Zajęcia przewidziane są dla dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku 4-6 lat i dzieci w wieku 7-8 lat. Spotkania odbywają się w soboty o godzinie 11:00 (grupa młodsza) i 12:30 (grupa starsza) w Pracowni Duży Pokój w Warszawie. Zapisy na zajęcia przyjmujemy do wyczerpania miejsc.
Indyjski etnodesign – ludowe malarstwo dzisiaj
Sobota, 18 marca 2017
11.00 – 12.00 dzieci w wieku 4 – 6 lat
12.30 – 13.30 dzieci w wieku 7 – 8 lat
Zaproszenie dla dzieci
Co zrobić, kiedy nie ma się papieru, pędzla ani farb, a bardzo chciałoby się coś namalować? Można malować patykiem po ścianie! Tak jak od setek lat robią kobiety z plemienia Warli w dalekich Indiach. Z ucieranej w domu ryżowej pasty wyczarowują na ścianach całe historie. Spróbujemy zrobić taką pastę, ale malować będziemy farbami. Opowiem też ludową historię ilustrowaną tradycyjnymi obrazami.
Zaproszenie dla dorosłych
Warli to jedno z indyjskich plemion słynące ze swoich malarskich tradycji. Proste geometryczne figury często tworzą złożone społeczne historie. Te obrazy – tradycyjnie nanoszone na ściany glinianych chat – dzisiaj zdobią wnętrza eleganckich hoteli i chętnie wykorzystywane są przez projektantów mody. Na zajęciach pokażę przykłady odkrywanych na nowo i reinterpretowanych różnych malarskich tradycji ludowych Indii. A że są to zajęcia dla dzieci, będzie też malowanie i opowieść. O szakalu.
Prowadzenie: Katarzyna Mill
Miejsce: Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), Warszawa
ZAPISY:
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz (poniżej).
https://docs.google.com/forms/d/1ddjr7KkgRFFcBz_0LsXOEkfv_QCUqcFNzVnHka1BtFU/edit
Liczba miejsc ograniczona – do 12 w grupie. Osoby zakwalifikowane na warsztaty otrzymają informację z potwierdzeniem udziału.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Przed udziałem w zajęciach prosimy zapoznać się z „Zasadami uczestnictwa w warsztatach w ramach projektu „Etnografia dla najmłodszych” (w załączniku).
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Etnografia dla najmłodszych” realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Zadanie „Etnografia dla najmłodszych” finansowane w ramach umowy nr 903/1/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.