Gra po domkach fińskich II edycja
Pomóżcie odnaleźć dziennik pana Anatola, inżyniera z Biura Odbudowy Stolicy, który w przeszłości mieszkał w jednym z domków fińskich na warszawskim Osiedlu Jazdów. Pan Anatol zapisywał w nim swoje najważniejsze wspomnienia z tego okresu. Niestety podczas ostatniej wizyty na Jazdowie dziennik gdzieś się zapodział… Wyruszcie na poszukiwanie zagubionych stron z dziennika. Weźcie udział w grze miejskiej i poznajcie wspomnienia dawnych mieszkańców domków fińskich.
Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami/opiekunami. Gra będzie okazją do poznania historii Jazdowa i jego mieszkańców. Powstała na podstawie materiałów pochodzących z projektu „Domki fińskie. Pamięć osobista, historia, współczesność” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna: http://domkifinskie.etnograficzna.pl/
Autorki gry: Katarzyna Kamler, Justyna Orlikowska, Zuzanna Walkiewicz
W grze wziąć udział mogą zespoły 1-5 osobowe. Potrzebny jest telefon z dostępem do internetu i GPS oraz bezpłatna aplikacja Action Track.
Aplikację można pobrać tutaj: Sklep Play, Apps Store
Zachęcamy do pobrania aplikacji wcześniej, ale można to też zrobić na miejscu. W razie problemów technicznych będziemy służyć pomocą.
Gra odbędzie się na terenie Osiedla Jazdów i parku Ujazdowskiego. Przejście całej trasy zajmuje ok. 1,5 h. Na osiedlu nie ma miejsc parkingowych dla uczestników wydarzeń. Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską lub rowerem.
miejsce startu: Skwer Dialogu
Aby rozpocząć grę należy między godz. 11:00 a 11:30 zgłosić się do punkt informacyjnego organizatorów na Skwerze Dialogu.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy jednak o wcześniejsze zapisy.
Jednocześnie przypominamy, że uczestnicy wydarzeń plenerowych podlegają obowiązkowi zakrycia twarzy (ust i nosa) w przestrzeni publicznej lub zachowania bezpiecznej odległości (minimum 1,5 metra).
Wszystkich uczestników prosimy również o podpisanie oświadczenia, że nie miało się kontaktu z osobą zakażoną wirusem Covid-19 i nie przejawia się żadnych objawów chorobowych, oraz o podanie swojego numeru telefonu. Dane te zbieramy w związku z podwyższonym reżimem sanitarnym. Odpowiednie formularze dostępne będą w punkcie startu.
Gra odbywa się w ramach projektu „Etnograficzne lato w mieście” realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.