Opowieść, dźwięk, wyobraźnia – bezpłatne warsztaty dla dzieci
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/opiekunami na warsztaty.
Sobota 30 listopada 2024 godz. 11:00 dzieci w wieku przedszkolnym
Sobota 30 listopada 2024 godz. 12:30 dzieci w wieku wczesnoszkolnym
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Płocińska Betula – edukatorka, opowiadaczka, ilustratorka dźwiękowa
Zajęcia trwają około godziny i odbywają się w formie stacjonarnej w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, 00-040 Warszawa. Wejście znajduje się od strony ul. Kubusia Puchatka (na drzwiach wywieszony będzie plakat).
Opowieść, dźwięk, wyobraźnia
Nadeszły długie, jesienne i zimowe wieczory. To wspaniały czas na opowieści. Na spotkaniu porozmawiamy o tym, w jaki sposób i w jakich okolicznościach opowiadano w dawnych czasach oraz jak to można robić dzisiaj. Przekonamy się, czy dźwięki mogą pobudzać wyobraźnię, poznamy ciekawe instrumenty, które można wykorzystać, ilustrując dźwiękowo fabułę czy opisy. Posłuchamy również tradycyjnej baśni.
Mamy nadzieję, że spotkanie zainspiruje Was do tworzenia i opowiadania historii i sprawi, że czas długich wieczorów w Waszych domach wypełni się fantastycznymi wydarzeniami, postaciami i dźwiękami.
Warsztaty zakładają wspólną pracę dziecka i rodzica/opiekuna.
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązuje limit miejsc.
Osoby przyjęte na warsztaty zostaną poinformowane drogą e-mailową.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w spotkaniu.
Chcemy, aby z naszych zajęć mogło skorzystać każde chętne dziecko. W przypadku zapisu na zajęcia dziecka z niepełnosprawnością/ami, zachęcamy do kontaktu z koordynatorką projektu j.koscianska@etnograficzna.pl – wcześniejsza informacja dotycząca indywidualnych potrzeb dziecka pomoże nam dostosować dostępność zajęć. W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu j.koscianska@etnograficzna.pl.
Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem poniższego formularza zamieszczonego na stronie:
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Edukuj z antropologią!” realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.