Warsztaty dla dzieci „Przez Maroko, Tunezję i Egipt – muzyczna podróż po Afryce Północnej”
[AKTUALIZACJA 19.05.22, godz. 17:00: Aktualnie wszystkie miejsca na warsztaty są zajęte, w związku z czym formularz zapisów jest nieaktywny. Dziękujemy za zgłoszenia! I od razu zapraszamy na kolejne warsztaty dla dzieci, które odbędą się 11.06. Szczegóły będą wkrótce dostępne na naszej stronie.]
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/opiekunami na warsztaty
Przez Maroko, Tunezję i Egipt – muzyczna podróż po Afryce Północnej
sobota 21 maja 2022 godz. 11:00 (dzieci w wieku przedszkolnym)
sobota 21 maja 2022 godz. 12:30 (dzieci w wieku wczesnoszkolnym)
Prowadzenie: Justyna Szymańska, Wojciech Lubertowicz
Zajęcia trwają godzinę i odbywają się w formie stacjonarnej w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, 00-040 Warszawa (wejście do sali znajduje się od strony ul. Kubusia Puchatka)
Przez Maroko, Tunezję i Egipt – muzyczna podróż po Afryce Północnej
Pustynia, piramidy, ciepłe morze, idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek – to często pierwsze skojarzenia, które przychodzą nam do głowy, kiedy myślimy o krajach takich jak Maroko, Tunezja czy Egipt. Afryka Północna to jednak także fascynująca kultura i sztuka, której korzenie sięgają setek, a czasem nawet tysięcy lat w przeszłość. W czasie zajęć skupimy się na poznaniu tajników tradycyjnej arabskiej muzyki. Uczestniczki i uczestnicy poznają muzykę krajów Maghrebu, czyli Afryki Północnej, w tym takie instrumenty jak bendir, darabuka, riq czy ney arabski. Nauczą się kilku tradycyjnych rytmów, a także stworzą swój własny!
Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązuje limit miejsc. Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem zamieszczonego poniżej formularza. Osoby przyjęte na warsztaty zostaną poinformowane drogą e-mailową.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w spotkaniu.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu j.koscianska@etnograficzna.pl
W przypadku chęci skorzystania z zajęć przez osoby z niepełnosprawnością, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu j.koscianska@etnograficzna.pl w celu omówienia dostosowania dostępności zajęć do indywidualnych potrzeb.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Podróże z antropologią” realizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego. Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Zasady udziału w warsztatach Pracowni Etnograficznej 2022- Podczas uczestnictwa w spotkaniach osoba dorosła odpowiada prawnie za dziecko/ dzieci.
- Zapraszamy osoby zdrowe, niemające objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, które w okresie ostatnich 14 dni przed spotkaniem: nie miały świadomego kontaktu lub nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych ani nie miały świadomego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem.
- Organizator dokłada wszelkich starań w celu minimalizacji ryzyka zakażenia, jednak należy mieć świadomość, iż nie da się go w pełni wyeliminować.
- Szczegółowa lista uczestników wraz z danymi kontaktowymi będzie przechowywana przez Organizatora przez min. 14 dni po warsztatach, w celu ewentualnej informacji w przypadku wystąpienia zakażenia.
- Za wszelkie zniszczenia powstałe z winy uczestników odpowiedzialność finansową ponoszą uczestnicy (opiekunowie prawni dzieci).
- Na wszystkie spotkania rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza internetowego.
- Każdy dorosły uczestnik spotkania ma obowiązek wpisania siebie oraz dzieci będących pod jego opieką na listę obecności.
- W trakcie spotkania prowadzona jest dokumentacja fotograficzna niezbędna do dokumentacji realizacji projektu.
- Zgoda na powyższe zasady jest warunkiem uczestnictwa w spotkaniach.