Wilamowice – warsztaty dla dzieci
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na drugie z trzech spotkań odbywających się w ramach projektu Podróże z antropologią!
Sobota, 19 czerwca 2021, godz. 11:00
Księgarnia Sklepu Podróżnika, ul. Kaliska 8/10, Warszawa
Zaproszenie – wersja dla dzieci
Cóż to takiego gyśtałt, jypła lub rök? Czy to coś do jedzenia? A może do ubrania? Na spotkaniu porozmawiamy o Wilamowianach, ich szczególnym języku i tradycjach. Dowiecie się, kim byli śmierguśnicy, jakie ciekawe stroje nosiło się w Wilamowicach, a także, czy Hobbit może mówić po wilamowsku. W programie między innymi zabawy inspirowane strojem wilamowskim i zabawy językowe. Nie zabraknie też legendy o księżycu… w studni!
Zaproszenie – wersja dla rodziców/opiekunów
Kto dziś mówi językiem wymysiöeryś i dlaczego warto dbać o języki, których używa niewiele osób? Na jakie okazje Wilamowianki zakładały na głowę czerwone chusty, a kiedy nosiły białe stroje? Jak prowadzić biznes po wilamowsku? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można poznawać kulturę i historię wyjątkowego miasteczka położonego między Bielskiem-Białą a Oświęcimiem. W programie między innymi zabawy ze strojem wilamowskim dla najmłodszych, zagadki związane z językiem wilamowskim i inne atrakcje.
Prowadzenie: Justyna Orlikowska
Warsztaty są bezpłatne, trwają godzinę zegarową.
Obowiązują zapisy, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Z uwagi na sytuację sanitarno-epidemiologiczną, w warsztatach może uczestniczyć maksymalnie 5 dzieci wraz z opiekunami. Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem zamieszczonego poniżej formularza. Osoby przyjęte na warsztaty zostaną poinformowane drogą e-mailową.
Współorganizator: Sklep Podróżnika
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zasady udziału w warsztatach Pracowni Etnograficznej 2021- W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 5 dzieci z rodzicami/ opiekunami. Jedno dziecko może przyjść tylko z jednym rodzicem lub opiekunem. Podczas uczestnictwa w spotkaniach osoba dorosła odpowiada prawnie za dziecko/ dzieci.
- Zapraszamy osoby zdrowe, niemające objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, które w okresie ostatnich 14 dni przed spotkaniem: nie miały świadomego kontaktu lub nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych ani nie miały świadomego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem.
- Wszystkie osoby dorosłe znajdujące się na sali zobowiązane są do zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczek.
- Przed wejściem do sali konieczna jest dezynfekcja rąk, środki zostaną zapewnione przez organizatora.
- Organizator zapewnia oddalone od siebie stanowiska warsztatowe oraz materiały warsztatowe przygotowane osobno dla każdego uczestnika. Nie zapewnia natomiast napojów oraz naczyń – należy je przynieść ze sobą.
- Organizator dokłada wszelkich starań w celu minimalizacji ryzyka zakażenia, jednak należy mieć świadomość, iż nie da się go w pełni wyeliminować.
- Szczegółowa lista uczestników wraz z danymi kontaktowymi będzie przechowywana przez Organizatora przez min. 14 dni po warsztatach, w celu ewentualnej informacji w przypadku wystąpienia zakażenia.
- Za wszelkie zniszczenia powstałe z winy uczestników odpowiedzialność finansową ponoszą uczestnicy (opiekunowie prawni dzieci).
- Na wszystkie spotkania rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza internetowego. Nie jest możliwe dołączenie do spotkania bez wcześniejszego zapisu.
- Każdy dorosły uczestnik spotkania ma obowiązek wpisania siebie oraz dzieci będących pod jego opieką na listę obecności.
- Zgoda na powyższe zasady jest warunkiem uczestnictwa w spotkaniach.