Okołoporodowe doświadczenia kobiet – pomiędzy intymnym przeżyciem a kulturowym scenariuszem
Zapraszamy na spotkanie wokół książki Dominiki Dzido „Jakby motyl frunął. Okołoporodowe doświadczenia kobiet”.

Zapraszamy na spotkanie wokół książki Dominiki Dzido „Jakby motyl frunął. Okołoporodowe doświadczenia kobiet”.
Czy wiecie, skąd się wziął zwyczaj strojenia bożonarodzeniowego drzewka? Co to są światy? A może zgadniecie, gdzie w domu trzymano podłaźniczkę? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź podczas świątecznych zajęć.
Zapraszamy do pobrania bezpłatnego e-booka na temat okołoporodowych doświadczeń kobiet oraz ich kulturowych uwarunkowań!
W tym roku stworzyliśmy etnograficzną mapę Myscowej, wsi w Beskidzie Niskim (gm. Krempna) o ponad 600-letniej historii. Zachęcamy do zamawiania bezpłatnych egzemplarzy mapy.
O andrzejkach słyszeli niemal wszyscy, ale czy wiecie, że kiedyś kawalerowie obchodzili też katarzynki? Czym było to święto, jak niegdyś szukano swojej drugiej połówki i czego oczekiwano od wybranki lub wybranka serca – o tym dowiemy się na spotkaniu.
W ramach cyklu Podróże z antropologią zapraszamy na spotkanie online z Natalią Bloch pt. „Odzyskiwanie głosu poprzez turystykę. Wycieczki solidarnościowe po obozie uchodźców tybetańskich w Indiach”.
Razem z Interdyscyplinarnym Zespołem Badań nad Dzieciństwem UW oraz Centrum Badań Figuracyjnych Norberta Eliasa zapraszamy na spotkanie wokół książki Cywilizowanie dzieci? Społeczno-kulturowe badania dzieciństwa w perspektywie teorii Norberta Eliasa, red. Z. Boni, M. Rakoczy, Oficyna Naukowa, Warszawa 2023.
Zapraszamy do udziału w warsztatach projektowania doświadczeń i usług w sektorze kultury! Spotkanie to będzie połączeniem wiedzy antropologicznej z doświadczeniami z obszaru niematerialnego dziedzictwa kultury i biznesu.
Razem z Kołem Naukowym „Etno” zapraszamy na spotkanie o badaniach polskiej wsi.
24 listopada w godz. 11:00-15:00 zapraszamy do Pracowni Duży Pokój w Warszawie na seminarium o karnawalizacji tradycji.
Zapraszamy na wystąpienie Oskara Lubińskiego „Estamos en familia! – emocje i przywiązanie a turystyka pomocy na Kubie” w ramach cyklu Podróże z antropologią.
Zapraszamy na spotkanie z cyklu Podróże z antropologią „Poligynia w transgranicznych relacjach migrantów i migrantek z Tadżykistanu w Rosji” Anna Cieślewska.
Już 25 listopada 2023 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się XVII Przegląd Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy”.
Redakcja pisma Ethnologia Polona oraz Pracownia Etnograficzna zapraszają na spotkanie wokół 43 numeru pisma: Ethnographies of Protests.